S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies.Ďalším jeho použitím s týmto súhlasíte.

 

Postovne nad 200€ zdarma

U nás nájdete najširší výber stropných kaziet a polystyrénových líšt

 

 

Polyuretánové lišty LED exclusive

Lišty na podsvietenie

 

Fólia za radiátor

Fólia za radiátor

 

Prechodové lišty akcia

Výpredaj MYCK

 

Kazetový obklad stien z tvrdeného eps

Kazetový obklad


Výber správnej garniže

Garniža

taktiež ju nazývame záclonová konzola je tyč, ktorá sa pripevňuje nad okná. Slúži na za vesenie záclony alebo závesu. Vyrábaná je v rôznych dĺžkach a hrúbkach, rozmer si treba už len vybrať podľa toho, aké okno máme. Je možný výber aj profilu, napríklad kruhového a štvorcového, ďalej hladkého alebo vrúbkovaného vzhľadu. Musíme samozrejme myslieť na to, že garniža ,musí kúsok prečnievať , aby nebola len zarovno s oknom. Nevytvorila by až tak pekný efekt a zo strán by mohlo byť vidieť do vnútra , vaše súkromie by nebolo dokonalé. Vyrobené sú z rôznych materiálov, môžu byť drevené, kovové , dokonca aj z umelej hmoty. Pri každej garniži je tým pádom iná cenová skupina, kvôli cene materiálov, povrchových úprav a rôznych ďaľsích doplnkov.

Materíaly je potrebné vyberať zodpovedne, každá garnižová tyč má inú životnosť a vyžaduje inú starostlivosť, má iné pre a proti. Napríklad drevené garniže je potrebné časom znova natrieť alebo nalakovať kvôli krajšiemu vzhľadu a celkovej životnosti. Kovové garniže nepotrebujú žiadnu špeciálnu údržbu, ale nie je vhodné vešať takéto tyče do príliš vlhkých priestorov, to samé platí pre drevené.

Poslednou alternatívou garniže je práve garniža z umelých materíalov. Táto je vhodná aj do veľmi vlhkých priestorov, cenovo je tiež najdostupnejšia. Treba však mylieť, že je menej kvalitná a je o niečo krehkejšia. Inak má akýkoľvek vzhľad, ci už je nafarbená ako kovová alebo drevená.

Keďže si vačšina z nás vyberie garnižu hlavne podľa vzhľadu, najviac hodiacu sa do daného interiéru, k tyči je potrebné vybrať takisto sa hodiacu koncovku. Dnes už sú koncovky rôzneho tvaru a štýlu, či už moderného, rustikálneho alebo aj veľmi jednoduchého. Garniža ako prvok v interiéry tiež dopomáha k celkovému vzhľadu a atmosfére, preto si z koncoviek môžme vybrať napríklad lístky vo všakovných tvaroch , rôzne guličky, ovále, kocky, všemožne ozdobené a farebne odlišné....Vyrábané sú aj pre našich najmenších v rôznych detských motívoch, napríklad medvedíkovia, futbalové lopty..Veľmi populárne sú aj skutočne krásne koncovky v kryštálikových prevedeniach, dodajú nádych luxusu a čistoty, krásne odrážajú a lámu svetlo.

Záclony a závesy sa upevňujú do ,,žabiek,, na kolečká/krúžky, ktoré sa pohybujú po garniži pri ručnom posúvaní. Tieto krúžky majú tvar podľa vybranej tyče, čiže buď kruhové alebo štvorcové. Taktiež sú vo farebnom prevedený podľa použitej farby tyče. Množstvo a odstup kolečiek je už na našom uvážení , ale odporúčané je umiestňovanie každých 10cm , aby sa vytvoril pekný efekt ,,záhybov,,.

Takže už len vyberieme, najviac sa nám hodiacu garnižu a namontujeme vhodný farebne sa hodiaci úchyt. Úchyty máme jednoité aj dvojité, podľa toho, či potrebujeme garnižu len na záclonu či záves, alebo oboje naraz. Dvojitá garniža nám poslúži na efekt ,,deň a noc,, , čiže cez deň len na záclonu a večer aj na zatiahnutie závesu.

Náš eshop interdekor.sk vám odporúča garniže hlavne kovové , ktoré majú najdlhšiu životnosť, najľahšiu údržbu a najľahšie sa kombinujú do interiérov.

Prajeme príjemný nákup